

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 7.30 mm x 2.70 mm x 2.70 mm |
| Type | Fuse |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 6.3 A |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Color | Orange |
| Packaging | Box |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 3340
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06835
Ext.Price$0.06835
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06835 | $0.06835 |
| 10 | $0.06062 | $0.60620 |
| 50 | $0.05376 | $2.68800 |
| 100 | $0.04719 | $4.71900 |
| 500 | $0.04142 | $20.71000 |
| 1000 | $0.03737 | $37.37000 |
| 3000 | $0.03371 | $101.13000 |
